تبلیغات
همه چیز برای تو(تکنولوژی های روز دنیا) - نسل جدید صندلی های چرخ دار، هوشمند تر می شوند
همه چیز برای تو(تکنولوژی های روز دنیا)
Allof4You(همه چیز برای تو) مکانی برای آشنایی با ابزار های جدید تکنولوژی و اخبار داغ روز دنیا
به دنیای تکنولوژی خوش آمدید


بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 3 اردیبهشت 1390

مهندسین رباتیک دانشگاه Western Reserve نوعی ویلچیر هوشمند ساخته اند که می تواند معلولین حرکتی را با امنیت بیشتری جابه جا کند.

 

هدایت این ویلچیر هوشمند نیز با یک دسته که در دستان فرد معلول جای می گیرد انجام می شود. همچنین قادر است فرامین صوتی از قبیل جلو، عقب، چپ و یا راست را نیز تشخیص داده و آنها را اجرا کند. با این تفاوت که این فرامین با قدری آنالیز امنیتی اجرا خواهند شد.

 

برای مثال اگر فرد معلول تصمیم بگیرد که به سمت جلو حرکت کند و در این حرکت احتمال برخورد به موانع خطرناک و یا حتی سقوط از پله ها وجود داشته باشد این فرمان از طرف ویلچیر هوشمند اجرا نخواهد شد.

 

در واقع این ویلچیر هر فرمان را به کمک تجهیزاتی نظیر لنز ها و سنسور های ویژه به گونه ای پردازش می کند که در صورت اجرا هیچ گونه خطری برای کاربراش به دنبال نداشته باشد.

 

محققین در تلاش هستند که در نمونه های پیشرفته تر امکان اجرای پیام های صوتی منطبق با موقعیت جغرافیایی را برای این نوع ویلچیر های هوشمند نیز فراهم کنند. برای مثال بتواند مکان ماشین فروش خودکار را در خیابان محل سکونت شناسایی کرده و او را به مقابل آن برساند.ارسال توسط MoStAfA M.M.P
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وضعیت یاهو
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه