تبلیغات
همه چیز برای تو(تکنولوژی های روز دنیا) - توییت زنده عملیات حمله به اسامه بن لادن
همه چیز برای تو(تکنولوژی های روز دنیا)
Allof4You(همه چیز برای تو) مکانی برای آشنایی با ابزار های جدید تکنولوژی و اخبار داغ روز دنیا
به دنیای تکنولوژی خوش آمدید


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 13 اردیبهشت 1390

امروز خبر داغ اینترنت و رسانه ها، کشته شدن اسامه بن لادن رئیس گروه القاعده توسط نیروهای آمریکایی و پاکستانی بود. اما در این میان معلوم شده اخبار این عملیات حتی قبل از حمله به خانه بن لادن در اینترنت و توییتر وجود داشته است. هنگامی که هنوز نیروهای ویژه ارتش امریکا در حال تلاش برای دستیابی به اسامه بن لادن بودند، کاربران تویتر به صورت لحظه ای گزارش یک شاهد ناآگاه را دنبال می کردند.

یک برنامه نویس پاکستانی که برای رهایی از سر و صدا و آلودگی شهر، با لپ تاپ اش به کوهستان پناه برده بود، بدون اینکه از اصل جریان اطلاع داشته باشد، شب گذشته در حوالی همان منطقه ی عملیات بوده و عملیات دستگیری بن لادن را توییت کرده است.

در تویت های وی داستان را لحظه به لحظه می توان دنبال کرد. او از مدتی پیش از شروع عملیات از حرکت هلیکوپترها در آن منطقه صحبت کرده و گفته که یک اتفاق غیر معمول در حال رخ دادن است. سپس صدای یک انفجار مهیب را گزارش کرده و در این میان تویت کننده گرامی نگران بوده که نکند دوباره یک عملیات تروریستی در حال وقوع است: «به نظر می رسد یک اتفاق بد و نامطلوب در ابوت آباد در حال وقوع است، خدا به دادمان برسد!».

مدتی بعد او توییت می کند که افراد محلی گفته اند که یکی از هلیکوپترها پاکستانی نبوده است. او با خوش فکر می کرده نیروهای طالبان که هلیکوپتر ندارند پس چه اتفاقی رخ داده است؟ چند ساعت بعد که اعلام شد رییس جمهوری آمریکا قرار است در یک سخنرانی غیرمنتظره خبری را اعلام کند، این برنامه نویس حدس زده که احتملا رابطه ای بین این اتفاق ها و خبر باراک اوباما وجود دارد. در نهایت او فهمیده که او مشغول توییت کردن عملیات حمله به بن لادن بوده است و بعد از اینکه اصل داستان را فهمیده، درباره خودش تویت کرده که:

«اوه، اوه، حالا من فردی هستم که حمله به اسامه را بدون آگاهی از آن لایو بلاگ کردم!»

طی این چند ساعت اکانت توییتر او به گونه ای در رسانه های دنیا مطرح شده که یک روزه بیش از ۱۲هزار نفر به خوانندگان اش اضافه شده است و حالا او از دست هزاران ایمیل دریافتی کلافه است. یک زاویه دیگر ماجرا هم این است که اگر بن لادن توییتر می خواند شاید از طریق توییت های این فرد مطلع میشد که اتفاق های غیر معمولی در آن منطقه در حال رخ دادن است و الان زنده بود.ارسال توسط MoStAfA M.M.P
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
وضعیت یاهو
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

قالب وبلاگ

پیامک عاشقانه